CZUJNIKI RUCHU

Czujniki ruchu - oszczędność na miarę XXI wieku

Powoli kończą się czasy wykorzystywania bez umiaru energii. Stopniowe kurczenie zasobów i rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej osób szuka optymalnego rozwiązania, które pozwoli na ekonomiczne zarządzanie źródłami zasilania. Oszczędność może przybrać różne oblicza - od wymiany całej instalacji, po wprowadzanie drobnych modyfikacji. Także one potrafią przyczynić się do zmniejszenia wysokości miesięcznych rachunków. Jednym z takich sprawdzonych sposobów jest zamontowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu. Gdy przebywa się w pomieszczeniach w określonych godzinach, światło jest niezbędne do pracy. Zdarza się jednak zapomnieć przełączyć kontakt przed wyjściem z pokoju, a licznik wciąż dodaje kolejne porcje prądu. To zupełnie niepotrzebna strata energii, która potrafi w skali kilku lat obniżyć wydatki budżetu domowego. Warto zatem zainwestować w osprzęt elektryczny, który rozwiąże problemy finansowe i umożliwi lepsze gospodarowanie energią w mieszkaniu.

Imponująca funkcjonalność czujników ruchu

Sterowanie urządzeniami za pomocą czujników ruchu jest wykorzystywane nie tylko do regulacji natężenia światła. Znajduje zastosowanie także w systemach bezpieczeństwa lub przy spłukiwaniu wody w toalecie. To właśnie w tym ostatnim pomieszczeniu często montuje się oświetleniowe detektory ruchu, zwłaszcza w miejscach użyteczności publicznej. Klienci np. restauracji często zapominają wyłączyć światło po wyjściu z łazienki, czym narażają właścicieli lokali na dodatkowe straty. Czujnik ruchu można podłączyć szeregowo z innymi lub tradycyjnymi łącznikami, tworząc niejako całą sieć rozporządzającą oświetleniem. Właściciel detektora jest w stanie nastawić tryb wykrywania ruchu lub też zrezygnować z tej funkcji i przełączyć na tryb stałego oświetlenia. Dodatkowym walorem jest bogactwo wariantów kolorystycznych. W palecie barw znajduje się biel, ecru, metaliczna czerń, szarość i kolor srebrny.

Regulatory temperatury – dla komfortu cieplnego w Twoich wnętrzach

To seria produktów nowoczesnych, których głównym celem jest zapewnienie użytkownikom wygodnej i intuicyjnej obsługi. Regulatory temperatury to prosty sposób, aby zadbać o komfortowe ciepło w pomieszczeniach użytkowych. Można wykorzystać je do ogrzewania podłogowego oraz klasycznego – wybierając regulator z odpowiednim czujnikiem, zyskuje się możliwość pełnej kontroli nad temperaturą. Regulatory temperatury z czujnikiem napowietrznym świetnie sprawdzają się w przestrzeniach, w których zastosowano grzejnikowe ogrzewanie. Czerpią one informacje o aktualnej temperaturze powietrza i – zgodnie z ustawieniami użytkownika – optymalizują moc grzewczą, aby utrzymać pożądany komfort cieplny. Regulatory ciepła z czujnikami podpodłogowymi dedykowane są ogrzewaniu podłogowemu – zarówno elektrycznemu, jak i wodnemu.

Aktywne filtry